Kroj je totožný s krojem dospělých žen.
Punčochy
Dříve se nosily červené vlněné nebo polovlněné, dnes se nahradily červenými silonkami.
Spodnička
Je ušita nejčastěji z bílého plátna a v pase se upevní tkalounem, nebo na gumu. Dolní okraj může být ozdoben kraječkou nebo štykováním.
Košilka nbo tílko
Bývala ušita z domácího bílého plátna s krátkými nebo dlouhými rukávy. Dnes nahradíme bavlněným tričkem nebo tílkem. Hlavním úkolem košilky bylo uchránit jupku před zašpiněním a propocením.
Sukně se živůtkem
Sukně je ušita z barevného tištěného plátna, nebo slavnostního kašmíru. Sukně je v pase naskládaná a sešitá se živůtkem stejné látky. Sukně se podle skladů naplizuje po celé své délce a 4 cm od dolního okraje ozdobí dvěma řadami krajek, mezi které se přišije barevná portička. Na dolním okraji je našita opět barevná portička. Sukně je zakončena nejčastěji černou sametkou. Živůtek má hluboký výstřih a není zdobený. Přední díl se zapíná na háčky a očka.
Jupka
Na dolním Chodsku se nazývá flámiška, je ušita převážně ze stejného materiálu jako sukně - tvoří komplet. Má tvar jednoduchého kabátku s rukávy. Má rovný střih ke krku a sahá k pasu. Je bohatě zdobena barevnými lesklými portami. Na zadním dolním okraji vodorovně až v pěti řadách, na předním díle svisle po obou stranách zapínání také v pěti řadách. Portičkou je ozdoben i nízký stojáček jupky u krku. Rukávy jsou v ramenní části naskládané a zdvižené nad rameno. Tvar drží tvrdý balící papír, který je všitý do průramků jupky v ramenní části. Dolní okraj je zúžený a opět zdoben portičkami dokola ve třech až pěti řadách. Jupka se zapíná na lesklé barevné knoflíčky se zlatým lemováním, nebo skleněné ozdobené zlatým kováním.
Zástěrka
Zástěrka je nejčastěji ušita z plátna nebo kašmíru, který má bílý podklad a je potištěn červenými a jinak barevnými květy. Může být i z brokátu. Je to obdélník, který je v pase mírně naskládaný do pásku. Pásek přechází v pentle, které se na zadním díle váží na mašli. U brokátu se zástěrka váže do pasu obyčejným tkalounem, který je našit na přední část pásku, a je pak převázána ozdobným pantlíčkem. Zástěrka je na dolním a bočních krajích ozdobena bílou krajkou.
Pantlíček
Je to pruh vyšívané stuhy, nejčastěji na bílém podkladě, může být i žlutá nebo zelená, široká 5 cm.
Šátek na hlavu
Šátek je čtvercového tvaru. Má nejčastěji bílý podklad, na kterém jsou natištěny barevné květy. Materiál je nejčastěji kašmír nebo plátno. Kašmíru se na dolním Chodsku říká „týbet“.
Kostěný hřeben
Je to speciální hřeben, který se dnes již nevyrábí. Později se vyráběl i z plastu. V horní části je zdoben nádhernými ornamenty. Jeho výška je cca 15 cm.
Černý šátek na hlavu
Materiálem je černý bavlněný klot o rozměru nejčastěji 120x120 cm, který je ve dvou protilehlých rozích vyšit nádhernými barevnými květy. Tyto rohy jsou také černě otřásněné. Dříve se tyto šátky vyšívaly strojově jednoduchým řetízkovým stehem, ale později si je ženy začaly vyšívat doma samy. Výšivka je provedena technikou tzv. malba jehlou do nejčastějšího vzoru červených růží, máků, bílých kopretin a žlutých klasů doplněných zelenými listy. Každá výšivka je odlišná podle fantazie vyšívačky. Jeden květ je vždy větší a druhý menší. Větší květ přijde po uvázání na záda a menší visí přes pravé rameno vpředu přes prsa.
Šáteček do ruky
Je to čtverec, který je červeně vyšitý květy a ornamenty. Okraj je ozdoben kraječkou nebo štykováním. U svátečnějšího typu je okraj vyšit také červeně do tvaru zoubků.