Kroj je stejný jako dospělé ženy, rozdíl je jenom v barvě punčoch.
Punčochy
Dříve se nosily bílé vlněné nebo polovlněné, dnes se nahradily bílými silonkami.
Spodnička
Je ušita nejčastěji z bílého plátna a v pase se upevní tkalounem, nebo na gumu. Dolní okraj může být ozdoben kraječkou nebo štykováním.
Rukávce
Bílá plátěná košile se širokými rukávy, které se naškrobí a do tvrda vyžehlí. Obléká se jako „nemocniční andělíček“, zapíná se vzadu na zádech. Den před oblékáním musíme rukávce naškrobit – viz údržba.
Šněrovačka
Černá sametová vestička, na zádech vyšívaná vlnou, lemovaná červenou nebo růžovou stužkou, zdobená uprostřed zad portami a leonskými prýmky. Zapíná se vpředu na ca 4-5 háčků a oček. Na ramenou je praktické zapínání na suchý zip nebo spínací špendlíky, aby se při oblékání nepoškodily rukávce. Šněrovačka se nosí zastrkaná do sukně! Může mít na zadním díle háček, na který se zavěsí sukně.
Sukně
Je z různých lehkých materiálů - plátěná, žalínová (vlněná), saténová. Jednobarevná i se vzorem. Na zadním díle má stejné sklady jako kandůš. Na spodním lemu je zdobená dvěma řadami krajek, uprostřed taftovou stužkou. Nejobvyklejší podkladová barva sukně je červená, bílá a růžová (v praxi se ale setkáváme i s jinými barvami).
Fěrtuch
K tomuto typu kroje se obléká těžký fěrtuch (pantlíčkový nebo brokátový). Vždy respektujeme skutečnost, že délka fěrtuchu musí odpovídat délce sukně.
Pantlíček
Dlouhá vyšívaná stuha do pasu. Nejuniverzálnější barva je bílá, ale můžeme použít i jinou barvu – vždy shodně s barvou fěrtuchu, ale tak, aby vzadu na sukni tvořila kontrast (např. na červený kandůš/sukni nikdy nemůžeme použít červený pantl). Pantlíček vážeme nejprve na uzel a potom na mašli. Oba volné konce pantlíčku musí být stejně dlouhé. Pantlíček přichytíme spínacími špendlíky na bocích a v případě tance i vzadu na mašli.
Připínátko
Malá brož, kterou se sepne šátek na prsou.
Žalínový šátek na krk
(V případě dětí není ke kroji nutný). Žalínový otřásněný šátek, který překrývá hruď a ramena může mít červenou, bílou, zelenou nebo modrou barvu (povolené jsou i další varianty, ale nejsou tolik obvyklé).
Věneček
Z papírových nebo látkových karafiátků (červených, růžových a bílých) a se zrcátky je stejný pro Horní i Dolní Chodsko. Rozdíl je ale ve způsobu nošení – na Horním Chodsku se věneček nosí po obvodu vlasového porostu. V týle je svázán červenou taftovou nebo atlasovou stuhou. Vlasy jsou v tomto případě svázány tak, aby nekoukaly ani pod věnečkem, ani nepřesahovaly přes něj. Nejvhodnější je svázat je do malého drdůlku. Na Dolním Chodsku se věneček nosí přes čelo kolem temene hlavy.
Vejskáček
Do ruky, případně do pasu (přichytit spínacím špendlíkem) patří vejskáček – bílý kapesníček s červenou výšivkou, lemovaný krajkou nebo štykováním, často obháčkovaný červenou bavlnou.
Černé střevíce
Na nohu obujeme černé střevíce.