FAQ Chyba, návrh nebo dotaz?

Chodsko.net

Chodsko.net

portál o současném i minulém dění v okolí Domažlic

GORILLA CAFÉ

  • Občerstvení ▸ Vinárny
  • Občerstvení ▸ Kavárny
  • Občerstvení ▸ Čajovny
  • Kavárna
  • Klenčí pod Čerchovem 315, Klenčí pod Čerchovem 34534
  • +420602421922
  • info@gorillacafe.cz
  •  www.gorilla-cafe.cz/
  • Bezplatné parkoviště

Rádi bychom, aby naše kavárnička byla oázou klidu v dnešním bláznivém světě a umožnila Vám se na chvíli zastavit, zapomenout na realitu každodenního života a sníííít... 

Otevřít fotku

Myšlenka vytvořit prostory pro příjemné posezení s přáteli, rodinou, kolegy či partnerem, vznikla v našich hlavách na dlouhých cestách po světě. Kromě sdílení zážitků prostřednictvím fotoobrazů a cestovatelských přednášek jsme cítili potřebu vše posunout o stupeň výš. A tak vznikla myšlenka propojit náš záměr s ochranou goril. Proto také prodáváme kávu připravovanou z fair trade zdrojů této oblasti. A proto bude pravidelně odcházet z naší kavárny 10% ze zisku na konto národního parku Kahuzi Biega v Demokratické republice Kongo.

Hledali jsme také výrobce čajů a našli firmu Sonnentor v Čejkovicích na Moravě, která splňuje naši představu bio produktů a skvěle promyšlené ekovýroby.

,,I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem"

Lau Tzu Lahodná káva s nádechem exotiky - to je zrnková káva Silverback. Je to výjimečná směs arabiky ze sopky Mount Elgon a robusty z nížinné oblasti Kibaale v Ugandě. Hořká, zemitá robusta vytváří tělo směsi Silverback. Ovocný nádech citrusových plodů jí dodává směs arabik. Ve vůni kávy jsou cítit květinové tóny a dřevitá hořkost ugandské robusty. Acidita je zcela mírná- citrusová. Chuť je velmi zajímavá - lékořicová, v dochuti najdete cedry, jasmín a fíky.

Filozofie výrobců čajů Sonnentor je jednoznačná : ,,Věříme, že pouze udržitelné podnikání má budoucnost. Proto od samotného začátku SONNENTOR staví na pevných základech. Pracujeme s ohledem k životnímu prostředí, volíme lokálnost, kompostovatelnost a zakládáme si na zdravém selském rozumu. Udržitelnost dává našemu podnikání smysl, nevnímáme ji však jako "něco módního", být "bio" je pro nás přirozenou součástí, děláme to již více než čtvrt století. Souladem s přirozeným koloběhem chceme inspirovat také okolí a ukázat, že se zkrátka dá podnikat jinak."

Chystáte se k nám na besedu?

REZERVUJTE se PŘEDEM Místo(a) na cestovatelské přednášce je třeba rezervovat předem, počet míst je omezený!!! Volejte 602 421 922 NEBO pište na email info@gorillacafe.cz, nebo využijte rezervačního formuláře https://www.gorilla-cafe.cz/besedy/ 

 

Otevírací doba

Pondělí - úterý: zavřeno
Středa - pátek: 14:00 - 18:00
Sobota: 14:00 - 18:00
Neděle: 14:00 - 18:00

Občerstvení

  • K dispozici je zahrádka nebo terasa.