FAQ Chyba, návrh nebo dotaz?

Chodsko.net

Chodsko.net

portál o současném i minulém dění v okolí Domažlic

km
Zrušit
135 záznamů

Z Domažlic do Chodské Lhoty, Pocinovic a zpět

Z domažlického náměstí po modré vyrazíme ke kostelu Všech Svatých, dále dojedeme po hlavní silnici k odbočce do Bořic. V Bořicích se ocitneme po 1 km. Pokračujeme po cyklotrase 2294 do Zahořan (2,5 km) a Stanětic (2 km). Zde u kostela odbočíme doprava a pojedeme po cyklotrase 3A k rozcestí u Nového Dvora a do Starého Dvora (4 km). Na konci vesnice odbočíme doleva a dále budeme sledovat cyklotrasu 2193. Za 1,5 km se ocitneme v Podzámčí a za 2,5 km u hlavní silnice nad kdyňskými serpentinami. Silnici přejedeme a dále pokračujeme po cyklotrase 2051 do Branišova (3 km), Dobříkova a Hluboké (2 km) a Chodské Lhoty (2,5 km). 1,5 km za Chodskou Lhotou odbočíme doleva do osady Výrov, odkud po neznačené hlavní silnici dojedeme do Pocinovic (3 km). Ze začátku Pocinovic pokračujeme dále doprava po cyklotrase 2088 do Orlovic (3,5 km). Odsud jedeme rovně po červené k rozcestí Na Šteflích (3,5 km), na Vítovky (3 km), do Nové Vsi (1,5 km). Pokračujeme po cyklotrase 2195 na kdyňské železniční nádraží (3 km). Po zelené dorazíme do Prapořiště, odkud cyklotrasou 2014 dojedeme do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Po 4,5 km po této trase dorazíme do Domažlic.

Z Domažlic do Kdyně a zpět

Z domažlického náměstí dojedeme po modré ke kostelu U Svatých a následně do Chrastavic. Za Chrastavicemi po neznačené silnici odbočíme doleva, abychom po 2 km dojeli do Milaveč. Po hlavní silnici projedeme ves kolem rybníku, poté se na křižovatce dáme doprava na Radonice (1 km). Z Radonic stoupáme krátkými serpentinami na horizont, následně pak sjedeme podél lesa do vsi Hradiště (2 km). Zde odbočíme doprava a po cyklotrase 3A/2196 dorazíme do Hříchovic (1 km), Stanětic (1 km) a po 2,5 km na rozcestí U Nového Dvora. Odtud pokračujeme po cyklotrase 2194 nad vsí Oprechtice až k místu, kde silnici kolmo přetíná žlutá turistická značka (je to na kraji lesa, po levé straně je malé koupaliště - doporučujeme pečlivě sledovat trasu). Po žluté se vydáme doprava, po 2 km dorazíme do Podzámčí. Odtud z kopce sjedeme do Kdyně (2 km). Dále po cyklotrase 2042 dojedeme do Prapořiště (1 km). Z Prapořiště se vydáme po cyklotrase 2014 do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2,5 km), Mrákova (4 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Po 4,5 km po této trase dorazíme do Domažlic.

Z Domažlic do Kdyně přes Rýzmberk

Od Dolní brány se po červené vydáme do vesnice Bořice (3 km). Dále pokračujeme do Zahořan (2,5 km) až k rozcestí U Nového Dvora (2,5 km). Stále po červené dorazíme do Podzámčí (2,5 km). Za 1,5 km doprava po zelené se ocitneme na Rýzmberku. Do Kdyně se dostaneme zpátky na rozcestí (400 m) a z kopce doprava po žluté (2 km).

Z Domažlic do Klenčí pod Čerchovem přes Baldov

Z domažlického náměstí dojdeme po zelené (rozcestník u augustiniánského kláštera) na Baldovské návrší (3 km). Cestu nám zpříjemní sochařská a naučná stezka. Dále pokračujeme do Luženiček (1,5 km), Luženic (1 km), Draženova (2 km) a k Dobré Vodě (1,5 km). Odtud nás již modré značení zavede do Klenčí (3,5 km).

Z Domažlic do Klenčí pod Čerchovem přes Hrádek

Od domažlické věže vede po červené turistické značce cesta západním směrem až na konec města. Po úzké silnici dojdeme mezi poli až do Kozinova rodiště Újezda (4 km). Na návsi se v rohovém statku nachází jeho muzeum. Z Újezda po červené dále pokračujeme na vrch Hrádek (2 km) s Kozinovým pomníkem, dále pak do Trhanova (1 km), Chodova (1 km), na Výhledy k pomníku J. Š. Baara (2 km) a odtud po zelené do Klenčí pod Čerchovem (3,5 km).

Z Domažlic do Kolovče, Chudenic, Kdyně a zpět

Z domažlického náměstí dojedeme po modré ke kostelu U Svatých a následně do Chrastavic. Po modré se za 2,5 km dostaneme k milavečským mohylám a do vsi Milavče (1,5 km). Po modré pokračujeme na Božkovy (2 km), do Hradiště (2,5 km). Odtud se cyklotrasou 3A vydáme do Kanic (2 km) a Kolovče (3 km). Po případné prohlídce muzea odbočíme doprava a po cyklotrase 305 dojedeme do Chocomyšle (3 km). Odsud dojedeme po cyklotrase 2042 do Chudenic (4,5 km). Zpět se vydáme k rozcestí nad vsí Lučice. Pokračujeme rovně směrem na Bezpravovice (1 km). Dále jedeme po hlavní silnici až do Němčic (6 km). Z návsi dojedeme po cyklotrase 2042 na rozcestí Vejpřahy (2 km), do Kdyně (3 km) a do Prapořiště (1 km). Dále pokračujeme po cyklotrase 2014 do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Odsud jsou to 4 km do Domažlic.

Z Domažlic do Milaveč

Od rozcestníku u augustiniánského kláštera na domažlickém náměstí se vydáme po modré. Až na konec města projdeme kolem hřbitova U Svatých a gotického kostela „Zvěstování Panny Marie“. Za Domažlicemi po silnici vystoupáme na kopec Velký Škarmaň, odkud můžeme po levé straně obdivovat přírodní scenérie haltravského hřebenu a po pravé straně šumavské vrcholy - Ostrý, Špičák a Javor. Po modré se dostaneme do Chrastavic, kde se cesta u kapličky stáčí doleva. Po třech kilometrech dojdeme k milavečským mohylám. Pokračujeme dále po modré kolem milavečského hřbitova až do vsi Milavče.

Z Domažlic do Újezda a zpět

Z Domažlického náměstí od věže následujeme žlutou na Baldovské návrší, do Luženiček (1,5 km), Luženic (1 km), Draženova (2 km), k Dobré Vodě (1,5 km) a na vrch Hrádek (2 km) se sochou Jana Sladkého Koziny. Po červené sestoupíme do Újezda (1 km) a za další 4 km dojdeme zpět do Domažlic.

Z Domažlic do všech privilegovaných chodských vesnic a zpět

Z domažlického náměstí po modré vyrazíme ke kostelu Všech Svatých, dále dojedeme po hlavní silnici k odbočce do Bořic. V Bořicích se ocitneme po 1 km. Pokračujeme po cyklotrase 2294 do Zahořan (2,5 km) a Stanětic (2 km). Zde u kostela odbočíme doprava a pojedeme po cyklotrase 3A k rozcestí u Nového Dvora a do Starého Dvora (4 km). Na konci vesnice odbočíme doleva a dále budeme sledovat cyklotrasu 2193. Za 1,5 km se ocitneme v Podzámčí a za 2,5 km u hlavní silnice nad kdyňskými serpentinami. Silnici přejedeme a dále pokračujeme po cyklotrase 2051 do Branišova (3 km), Dobříkova a Hluboké (2 km) a Chodské Lhoty (2,5 km). 1,5 km za Chodskou Lhotou odbočíme doleva do osady Výrov, odkud po neznačené hlavní silnici dojedeme do Pocinovic (3 km). Ze začátku Pocinovic pokračujeme dále doprava po cyklotrase 2088 do Orlovic (3,5 km). Odsud jedeme rovně po červené k rozcestí Na Šteflích (3,5 km), na Vítovky (3 km), do Nové Vsi (1,5 km). Pokračujeme po cyklotrase 2195 na kdyňské železniční nádraží (3 km). Po zelené dorazíme do Prapořiště, odkud cyklotrasou 2014 dojedeme do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova a Starého Klíčova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Na křižovatce se dáme doleva do Stráže (2 km). Stráží projedeme po hlavní silnici, za obcí se dáme po zelené doprava k lesu a po 200 m začneme sledovat červenou (odbočíme doleva). Dojedeme až na Babylon (3 km). Z rozcestí Babylon - koupaliště dále pokračujeme po žluté na Pilu (1,5 km) a do Trhanova (1 km). Po červené zamíříme do Chodova (1 km), kde odbočíme vpravo po žluté. Následuje Klenčí pod Čerchovem (3 km). Zamíříme doleva do Postřekova (2 km), kde u pomníku odbočíme doprava. Po neznačené silnici dojedeme do Ždánova (4 km, směr Draženov, Domažlice). Rovně pokračujeme až k hlavní silnici, kterou přejedeme a za čerpací stanicí se napojíme na žlutou. Ta nás zavede k poutnímu místu Dobrá Voda (1 km). Po žluté dorazíme na Kozinův Hrádek (2 km), odkud se dáme po červené doleva do Újezda (1 km). Z Újezda sledujeme červenou až ke křižovatce, na které odbočíme doprava do Havlovic (1,5 km). Na začátku Havlovic odbočíme vpravo a dojedeme až k pomníku padlým, u kterého se dáme vlevo. Napojíme se na cyklotrasu 3 (odbočíme vlevo) a dojedeme až do Domažlic (2,5 km).Seznam chodských obcí: Chodská LhotaPocinoviceStarý KlíčovMrákovTlumačovStrážChodovKlenčí pod ČerchovemPostřekovDraženovÚjezd

Z Domažlic do Všerub

Z domažlického náměstí (rozcestník najdeme u augustiniánského kláštera) vede po modré cesta do Nevolic (2,5 km) a přes Mrákov (2,5 km) do Starého Klíčova (500 m), dále kolem přírodního koupaliště Lomeček do Nové Klíčova (2,5 km) do Štítovek (600 m) až k rozcestí U bývalého Myslíva (3,5 km). Pokračujeme dále doleva po modré, až za 2 km dojdeme do Všerub.

Z Domažlic ke klobouku a do Kouta na Šumavě

Z Domažlic se od Dolní brány po červené vydáme kolem kostela Všech svatých do vesnice Bořice (3 km). Odtud nás cesta zavede do Zahořan (2,5 km). Od křižovatky dále putujeme po silnici po neznačené trase směrem na Kout na Šumavě. Po dvou kilometrech od Zahořan přejdeme hlavní silniční tah Domažlice-Kdyně a po 0,5 km dojdeme do Spáňova. Odtud nás žlutá značka zavede do ke glorietu - klobouku (1 km) připomínajícího husitskou bitvu. Po dalším kilometru po žluté dojdeme k pivovaru v Koutě na Šumavě. Zpět do Domažlic se dostaneme vlakem nebo autobusem.

Z Domažlic na Babylon přes akvadukt

Z domažlického náměstí (rozcestník najdeme u augustiniánského kláštera) se vydáme po zelené Chodskou ulicí ke kruhovému objezdu pod Chodským hradem. Na kruhovém objezdu zvolíme první výjezd a půjdeme pořád rovně Hruškovou ulicí směrem z Domažlic. Dále nás vede trasa po neznačené stezce podél a proti toku Zubřiny až za Havlovice (Zubřinu máme vždy po své pravé ruce od kruhového objezdu až k žel. mostu u Havlovic). Za Havlovicemi podejdeme železniční most a po přibližně 200 metrech odbočíme doprava. Po půl kilometru se dostaneme k unikátnímu akvaduktu. Za ním je vlevo železniční stanice Havlovice, odkud půjdeme po zelené až k babylonskému rybníku (2 km).

Z Domažlic na Babylon přes Vavřineček

Z domažlického náměstí (rozcestník najdeme u augustiniánského kláštera) vyjdeme po zelené značce směrem na Veselou horu (Vavřineček). Projdeme městem až k viaduktu a pokračujeme klikatící se silničkou do kopce. Na cestě mineme kapli sv. Anny (místo poslední zastávky odsouzenců před nedalekým popravištěm). Na vrcholu Veselé hory stojí bývalá zotavovna ROH a kostelík zasvěcený sv. Vavřinci. Z tohoto, pro Chody velmi významného místa, je krásný výhled do kraje. Po zelené dále pokračujeme až k rozcestí Dmout-bývalé hájovně (1,3 km). Odtud nás povede červená značka přes přírodní park Zelenov a kolem zelenovských rybníků až k železniční zastávce Babylon (4,5 km). Po dalších 800 metrech se po červené dostaneme ke vstupu přírodního koupaliště Babylon.

Z Domažlic na Baldov

Krátkou procházkou z domažlického náměstí dojdeme po zelené (rozcestník u augustiniánského kláštera na Baldovské návrší. Cestu nám zpříjemní sochařská a naučná stezka. Z památného místa husitské doby se pokocháme nádherným rozhledem do okolní krajiny.

Z Domažlic na Českou Kubici, Pivoň a zpět

Od rozcestníku u augustiniánského kláštera na domažlickém náměstí se vydáme po modré. Z kruhového objezdu vyjedeme na druhém výjezdu a pokračujeme dále po cyklotrase 2014 Jiráskovou ulicí. Dojedeme do Tlumačova (5 km), Pelech (2,5 km) a Pasečnice (2 km). Pojedeme 150 m rovně po zelené a poté rovně po neznačené silnici kolem rybníka. Dojedeme ke křižovatce před most se železniční tratí (3 km) a dáme se doleva cyklotrasou 3. Přejedeme akvadukt a po cyklotrase 3 pokračujeme na Babylon (2 km). Pokračujeme dále k rozcestí Česká Kubice (3 km). Odtud se dáme doprava po červené až do Capartic (9 km). Po případném zastavení na Výhledech (750 m vpravo) z capartického rozcestí pokračujeme po hlavní silnici na Černou řeku (1 km). Za ní odbočíme doprava a budeme následovat zelenou na rozcestí Jindřichova Hora. Zde se dáme neznačenou cestou doleva do Staré Huti (2 km) a zde doprava po cyklotrase 2281 do Vranova (8 km). Po zelené dorazíme na Pivoň (500 m), projedeme ji po žluté tak, abychom měli zámek a kostel po levé ruce a na křižovatce u rybníka odbočíme doprava na cyklotrasu 2281. Tou se z Pivoně vrátíme do Vranova. Na konci Vranova odbočíme doleva a pokračujeme po cyklotrase 2283 ke křižovatce (1,5 km), na které se dáme neznačenou silničkou doleva. Po necelém kilometru dojedeme k bývalému Valtířovu. Po silnici pokračujeme do Nového Kramolína (3 km). Zde u rybníku odbočíme doprava a vydáme se do Postřekova (4 km). Pokračujeme po žluté na Díly (3 km) a z Dílů do Klenčí pod Čerchovem (3 km). Sjedeme z kopce až za železniční přejezd a odbočíme na Trhanov (2,5 km). Zde za kostelem odbočíme doleva a po 3 km dojedeme do Újezda. Z Újezda sledujeme červenou až ke křižovatce, na které odbočíme doprava do Havlovic (1,5 km). Na začátku Havlovic odbočíme vpravo a dojedeme až k pomníku padlým, u kterého se dáme vlevo. Napojíme se na cyklotrasu 3 (odbočíme vlevo) a dojedeme až do Domažlic (2,5 km).

Z Domažlic na statek a k pomníku J. S. Koziny

Z domažlického náměstí (rozcestník najdeme u augustiniánského kláštera) vede po červené turistické značce cesta západním směrem až na konec města. Po úzké silnici dojdeme mezi poli až do Újezda (4 km), kde se Kozina narodil. Na návsi se v rohovém statku nachází jeho muzeum. Z Újezda po červené dále pokračujeme na vrch Hrádek (1 km), kde kromě pomníku J. S. Koziny můžeme obdivovat nádherný výhled do krajiny.

Z Domažlic na Vavřineček (Veselá hora)

Z domažlického náměstí (rozcestník najdeme u augustiniánského kláštera) vyjdeme po zelené značce směrem na Veselou horu (Vavřineček). Projdeme městem až k viaduktu a pokračujeme klikatící se silničkou do kopce. Na cestě mineme kapli sv. Anny (místo poslední zastávky odsouzenců před nedalekým popravištěm). Na vrcholu Veselé hory stojí bývalá zotavovna ROH a kostelík zasvěcený sv. Vavřinci. Z tohoto pro Chody velmi významného místa je krásný výhled do kraje.

Z Drahotína do Načetína a zpět

Trasa zobrazuje pouze část z vyznačených hipostezek na Domažlicku. Celkový přehled hipostezek získáte na interaktivní mapě.

Z Drahotína na Starý Herštejn a zpět

Trasa zobrazuje pouze část z vyznačených hipostezek na Domažlicku. Celkový přehled hipostezek získáte na interaktivní mapě.

Z Holýšova do Horšovského Týna a zpět

Z holýšovského náměstí se po cyklotrase 2270 vydáme do Kvíčovic (2 km) a Štichova (2 km). Přibližně 1 km za Štichovem odbočíme doprava na cyklotrasu 2223. Po 1,5 km dorazíme do Čečovic. Za Čečovicemi odbočíme vlevo a po neznačené silnici dojedeme do Bukovce (2 km). Dále pokračujeme po zelené do Malého Malahova (2,5 km) a Doubravy (1 km). Z Doubravy jedeme dále po zelené cca 2km a dále pokračujeme rovně po neznačené silnici až do Semošic (1 km). Projedeme vesnici až k rozcestí a napojíme se opět na zelenou. Po zelené pokračujeme do Horšovského Týna (3 km) a při první možnosti odbočíme vlevo. Po 1 km stoupání dorazíme k rozhledně na Šibeničním vrchu. Za 2 km dorazíme do obce Lazce, kde zahneme doleva. Po 2 km se dostaneme do Blížejova. Na kruhovém objezdu zvolíme čtvrtý výjezd a po 1 km dorazíme do Přívozce. Po neznačené silnici následuje Chotiměř (1 km), Osvračín (1,5 km) a Staňkov (5 km). Odsud po cyklotrase 2268 dojedeme do Horní Kamenice (3 km), Dolní Kamenice (1 km) a Holýšova (1 km).